Познатият с работата си в Европейския парламент наш съгражданин Ангел Филипов е отдаден на ново начинание. От няколко години той и брат му имат цел за производство, преработка и търговия с пчелни продукти в Горно Ботево.
„Тепърва ще стъпим на родния пазар с основния ни продукт крем мед със смес на ягода, малина, лешникови тахани, шам фъстък, японски лимон, джинджифил, куркума и др. Имаме общо 12 рецепти, които ще обогатим. Цехът ни отговаря на всички съвременни изисквания. Предстои да открием къщичка за кошерен въздух и да развиваме партньорство за апитерапия. По-голямата част от произвежданата продукция изнасяме за Франция, Саудитска Арабия и Китай, защото множеството административни пречки правят производството само в България изключително трудно. Те обаче не са причина да се откажем от бизнеса, а по-скоро допълнителен стимул за развитието му. Европейската общност се базира на свободното движение на хора и стоки. Тя изисква от бизнеса да е конкурентноспособен. Съвременният бизнесмен трябва да е иноватор, генериращ „свежи“ идеи. За да ги реализира, той не бива да се плаши от конкуренцията, а тя да му бъде допълнителен стимул да върви напред, да гради и да става все по-добър“.
Ангел Филипов е отворен към нови партньорства. „Убеден съм, че Западният свят и Китай са най-добрите дестинации за бизнес. В Китай срещаме известни административни трудности за реализация на част от продукцията ни. Насочили сме се към износ в Саудитска Арабия. Повтарям обаче, че големите държави в Европа ни привличат най-много, когато говорим за бизнес. На родния пазар ще предлагаме екологично чисти хранителни барове, изцяло на медна основа, без захар“.
Ангел Филипов е категоричен, че нашенецът все по-често се стреми да се храни здравословно и природосъобразно и да спортува.
„Следвам максимата, че за да си здрав физически, трябва да си чист духовно. Това, заедно с качеството и конкурентноспособността, са основните ми принципи в бизнеса и в живота. Отдавна съм осъзнал, че кадри в бизнеса се създават трудно, с години, и още по-трудно се задържат. Човешкият фактор трябва да бъде оценен по достойнство. Човешкият капитал е най-безценен и трябва да инвестираме още в него. У нас да се прави бизнес е по-трудно в сравнение със старите демокрации. Сякаш трудно късаме със стремежа да побългарим моделите за бизнес, вместо да заложим на качеството и конкурентноспособността. За мен те са определящи. Нямам кумири. Инвестирам в собствените си умения. Постоянството, прозрачността и конкурентноспособността са нещата, от които няма да отстъпя“.