НИКОЙ У НАС НЕ ИСКА ЧИТАВ ПРЕМИЕР, ЗА ДА НЕ БЪДЕ ЗАСЕНЧЕН ОТ НЕГО

В състава на 51-вото ново Народно събрание изненади липсват.  Изненадата, доколкото я има, е само в това, че Пеевски си е „напазарувал“ много гласове- с 80 000 гласа над очакваните от  от мен“, каза бившият старозагорски депутат Моньо Христов.

„Доган отдавна трябваше да бъде разкрит и мнозинството от хората да научат, че е бил агент на службите. Досега масово, се тръбеше, че това е измама, а Соколът беше сочен като автор на етническия модел и като гарант за етническия мир в региона. Това обаче са приказки за наивници Интересното в последния вот е, че българските помаци, от омраза към етническите турци, гласуваха масово за Пеевски. Предстои битка за това, кое от  двете крила на бившето ДПС, мълчаливо ще влезе в състава на евентуално бъдещо постоянно правителство. Не слушайте декларациите на Бойко, че той ще е бъдещият премиер на страната. На ГЕРБ-СДС им е нужен ПП-ДБ като партньор, за да ги легитимира. Правителство между двете коалиции е възможно, но без Пеевски. Негово вероятно участие в Министерски Съвет няма да се хареса на ПП-ДБ. В него не виждам и Доган. Струва ми се, че от ПП-ДБ ще апелират към ГЕРБ-СДС, последните да посочат новия министър-председател, а хората около Петков и Василев, евентуално да го подкрепят. Само тогава може да има ново постоянно правителство. ПП-ДБ направиха разумен ход с приказките за равно отдалечен премиер, още в кампанията. Така, те предварително заявиха на симпатизантите си, че е възможно да съставят правителство с ГЕРБ-СДС, но с приемлив премиер. Съществува обаче опасността, той в един момент да засенчи и ПП, и ГЕРБ, ако е твърде сполучлив. Вероятността двете големи коалиции да се спрат на сполучлив министър-председател е много малка, защото и на тях не им се иска някой друг да открадне славата за края на политическата криза у нас, за себе си“. Моньо Христов прогнозира осми по ред парламентарни избори у нас,  идната пролет. „Ако те са идващото лято се скъсява хоризонтът за края на мандата на Радев и е възможно президентът да вземе и да се амбицира за собствен политически проект, с който да атакува властта. Ясно е, че дори и 51-вото Народно събрание да излъчи правителство, то не може да съществува за повече от 6 месеца. Партиите в парламента  могат да се разберат за новия държавен бюджет, за стопирането на главния прокурор Борислав  Сарафов и за новия Състав на Висшия Съдебен Съвет. Могат и да си разпределят „меките кресла“. За това обаче им е нужно мнозинство от 160 гласа. За да се сформира то му трябва подкрепата на 4-5 политически сили. Преговорите  в тази насока ще са тежки и трудни“. Моньо Христов очаква външните наблюдатели да се произнесат за фалшифициране на резултатите от изборите у нас.

„Нищо чудно покрай Грузия да „изгорим“ и ние, а политиците ни да яхнат процеса, демонстрирайки уж колко са загрижени в борбата си срещу корупцията. Достатъчни са само косвени доказателства, че вотът в България е опорочен и колелото ще се задвижи. Явления като Възраждане, МЕЧ , Величие, ИТН и БСП говорят много зле за страната  ни.  Подкрепилите ги близо 1 млн. души не знаят какво точно искат. БСП могат да си пишат „Отличен“ на изборите. Имаше цели партийни структури на столетницата, стоящи изцяло зад Корнелия и отказали да подкрепят новото ляво обединение. То надгради и частичното му падение е временно стопирано. Политическата ни простотия подкрепя партии, които живеят с носталгия по миналото и не признават, че пътят на България е само в ЕС. Този  европейски път допуска дори безпринципни коалиции или както е казал Александър Стамболийски: ‚Като дойде голямата вода, слагаш каквото има, за да запречиш бента‘. Ако трябва и лайна ще сложиш“. Единственият правилен път за България е този към ЕС. Другото са празни приказки . Прогресивните хора у нас са 10-12%. Само те могат да дръпнат държавата напред. Прогнозирам нови парламентарни избори напролет. Ако се провали първият мандат на ГЕРБ-СДС, става страшно. Има един вариант на правителство, без ГЕРБ-СДС, Доган и Пеевски. То включва; ПП-ДБ, БСП, ИТН и дори МЕЧ. Такова правителство не се нуждае от равно отдалечен партийно премиер. То би било дори политическо. Бойко обаче ще направи всичко възможно евентуалният  титулярен Министерски Съвет да се случи в първия мандат на ГЕРБ-СДС“.