БЕРОЕ ИЗПУСНА ТРИТЕ ТОЧКИ СРЕЩУ АРДА

Беройските футболисти се пребориха за точката, завършвайки наравно 1:1 при визитата си в Кърджали срещу местния Арда. За получилия се хикс в мача от Първата ни лига, повече трябва да съжаляват гостите, които бяха по-добрият и по-острият отбор на терена. Попадението за старозагорци отбеляза роденият в Домениканската република Хуанка Пинеда. В 61-вата минута на двубоя, той с хубав далечен удар не остави никакви шансове на стража на кърджалийци Анатоли Господинов. Още през първата част старозагорци бяха по-активни. След центриране в наказателното поле на Арда, Исмаел Ферер свали с глава към Леандро Годой, който стреля отблизо и ударът му срещна ръката на Виячки. Последва добавка на Секундо Пачаме, стрелял над вратата. Нападателят имаше претенции за дузпа, но главният рефер Георги Гинчев направи знак, че той е бил твърде близък. В продължението на срещата беройци можеха да триумфират. Хуанка Пинеда свали с глава към Пачаме, но ударът му бе спасен.

Следва пауза в първенството заради националните отбори. На 18 септември -петък, Берое приема Спартак (Варна), под ръководството на новия си треньор.