КОШМАРА ИЗВЕДЕ БЕРОЕ ДО ТРИУМФА

Берое стартира новото първенство в родната Efbet лига по футбол с победа. Старозагорци се наложиха над столичния Септември с 1:0 в двубой, игран на националния стадион „Васил Левски“. Нападателят Сантяго Годой-Кошмара отпразнува повторния си дебют за зелено-белите с попадение, с цената на три точки в 51-вата минута. Тогава нападателят използва чудесно центриране по десния фланг на Уерик Каетано, пребори се със защитника на домакините Страхиня Керкез и с глава прониза стража на домакините Димитър Шейтанов.

Най-спорното положение в срещата дойде в 33-тата минута. Новото попълнение на септемврийци Франк Ландри, изпрати топката в собствената си мрежа, но ВАР отмени попадението заради засада на защитника на старозагорци Лучано Скуадроне, който е влияел на ситуацията. На новите екипи на отбора- гост, личеше името на новия им спонсор, популярна бетинг компания.

След последния съдийски сигнал героят за победителите сподели: „Този мач беше много труден за всички нас. Постигнахме добри резултати в контролите, Работехме много добре през цялата минала седмица и това се видя днес. Берое е моят клуб и искам да играя тук. Много съм доволен, че се върнах. Искам да играя добре и да съм в топ 10 на най-добрите реализатори в първенството.

Старши треньорът на Берое Хосе Луис Ачиари допълни; „Беше една победа, за която работихме много. Отборът доминираше 60-70 минути. Тази победа е за хората, които ни подкрепиха. Всички трябва да разберем, че трябва да растем.“