БАСКЕТБОЛИСТКИТЕ ДОКОСВАТ ТИТЛАТА

Баскетболистките на Берое поведоха с 2:0 победи на Монтана в сблъсъка за титлата и са само на успех от това да спечелят най-ценния трофей у нас. Старозагорки се наложиха в зала „Общинска“  с 87:82, а благодарение на прекрасната си публика успяха да стопят аванса, който конкурентът им от Северозападна България имаше в  третата четвърт, възлизащ на шест точки. Домакините имаха превъзходство през почти цялата първа част и поведоха с 21:14 след първите 10 минути игра и увеличиха аванса си до 9 точки през втората четвърт. В заключителните моменти на първото полувреме Монтана  изравни играта, поведе с тройка на Янина Тодорова за 40:39 при оставащи 1:48 минути и имаше преднина от 44:41 на почивката.

След паузата гостите задържаха инициативата и се откъснаха с 11 точки, което бе и най-големият им аванс в мача, а домакините изпитваха проблеми при стрелбата си от далечна дистанция. Преди финалните 10 минути Монтана  водеше с 68:62. Зелените обаче не се предадоха, изравниха в средата на периода, Гостите пак излязоха напред след тройка на Микаела Дамянова за 76:73 при оставащи шест минути игра, но съставът на Берое направи серия от 10 безответни точки до 83:76 след точни стрелби на Цветомира Наумова, Николет Гилдей и Николина Зубач. До края домакините не изпуснаха водачеството и ликуваха с втора победа в серията.

Николина Зубач и Николет Гилдей реализираха по 28 точки за Берое. Зубач оформи „дабъл-дабъл“, овладявайки 12 борби, а Гилдей добави 5 борби.Сблъсъкът за титлата в дамския ни баскетбол се мести днес в Монтана. При нова победа на Берое, заралийки ще прибавят трофея във витрината си за поредна година. При успех на монтанки, ще има четвърти мач, в който отново те  ще са домакини. Ако Монтана вземе и него, заключителният пети сблъсък, който ще развърже възела за титлата, ще е в Стара Загора, заради по-добрите показатели на зелените между двата претендента в редовния сезон.