БЕРОЕ САМ СЕ ПОБЕДИ

В равностоен мач от 4-тия кръг на елитната ни Efbet лига по футбол при мъжете, игран на стадиона под „Аязмото“, Берое отстъпи с 0;2 на пловдивския Локомотив. Головете паднаха през втората част след две грешки в отбраната на старозагорци и центрирания пред тяхната врата. След равностойна първа част, предложила малко на брой голови положения, „смърфовете“ от града под тепетата се възползваха от слабости в ариергарда на своите домакини, за да триумфират с трите точки. Точни за тях бяха новото им френско попълнение Жулиен Лами- в 58-та минута и Христо Иванов, разписал се половин час по-късно. Двубоят срещу пловдивските железничари показа, че  беройци спешно се нуждаят от два халфа-градивен, който да задържа топката и да осигурява головото подаване и в по-малка степен от дефанзивен, който да разбива действията на противника.
След последния съдийски сигнал наставникът на заралии Хосе Луис Ачиари заяви : „Искам да поздравя отбора на Локомотив. Имахме топката през първото полувреме, но не вкарахме гол. През второто с едно центриране и друга ситуация, те вкараха два гола. Ние се чувстваме много добре, когато иограем у дома. Остават много мачове и искаме да спечелим максимума от точки.
В следващия си шампионатен сблъсък  зелено-белите гостуват на Крумовград, в петък 16 август от 21: 15 ч. на стадион  „Никола Щерев-Старика“ в пловдивския квартал „Коматево“.