ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ С ВИСОКИ АМБИЦИИ, И У НАС, И В ЕВРОПА

През новия шампионат мъжкият елитен отбор на Берое ще дебютира на европейската клубна сцена, участвайки в турнира за Балканската купа (BVA  Cup} в Солун, който ще се проведе около 23 и 24 септември (точните дати още не са потвърдени). Надпреварата се явява квалификация за третия по сила европейски клубен турнир  за Купата на претендентите (Challendge cup). По регламент право на участие в Балканската купа има най-предният в класирането, след първите четири, които участват по право в европейските турнири. След отказа на завършилия на пето място в елита ВК Монтана, заелият шеста позиция ВК Берое 2016 подаде заявка за участие.Съперници на старозагорци в надпреварата са: Пегасус Полихнис Спорт клуб (Солун, Гърция) – организатор на турнира,ОК Раднички (Крагуевац, Сърбия),Аркас Спор (Измир,Турция), и КВ Режа Спорт клуб (Косово).

‚Атакуваме първото място в Балканската купа. Стартирахме подготовка за новия спортно-състезателен сезон. Съставът ни е в завършен вид. Селекцията ни е приключена. Очакваме единствено документите на състезателите ни от трети страни. Факт е вече и програмата за вътрешния шампионат. Отборите в България са равностойни. Амбициите ни са за медали. Не подценяваме и международните си изяви. Те ще ни дадат възможност да си сверим часовника преди битките на родна земя. Билетите за домакинските ни мачове в първенството  ще са на стойност от 10 лева, а абонаментните карти ще са по 100 лв.. В Балканската купа пък основните ни конкуренти са домакините и отборът от Турция. За жалост стойностните тимове и играчи у нас са все по-малко и все по-застаряващи. Отдолу пък почти не идват свежи попълнения“, коментира председателят на Берое, президент на мъжката Национална волейболна лига и управител на „РУДИН“ инж. Живко Желев. По думите му Националната волейболна лига при мъжете има подписани достатъчно на брой спонсорски договори. „Двубоите от шампионата ни в силния пол ще се излъчват по телевизионния канал MAX SPORT, с който имаме договор за още две години. Срещите, които останат извън обхвата му пък ще се предават по спортния сайт SPORT BG.BG. Инж. Живко Желев не подмина и темата за националните отбори. „ Трикольорите при мъжете имат нов селекционер, жаден за работа с млади състезатели. Сред целите му е да ни класира на следващите летни Олимпийски игри в Лос Анжелис. Европейски шампиони сме при девойките до 18 години. Класирахме се на световно първенство за момичета до 20 години. В женския ни волейбол кризата обаче е сериозна по отношение на треньорите. На формацията ни до 20 години вероятно ще се наложи да търсим нов наставник. Въпреки класирането й за световно първенство, не можем да я изпратим там с настоящия специалист начело. Голямо браво за водените ни от Антонина Зетова европейски шампионки до 18 години. Очакванията към тях обаче тепърва ще се повишават. Шансът малко им помогна да ликуват с европейската титла. Дали той ще им помогне да покорят и световния връх, ще покаже времето.“  Още под впечатлението на току що завършилите летни Олимпийски игри в Париж, инж. Живко Желев е категоричен: „Перфектно представяне на спортистите ни във френската столица. Завоюваните седем медала, са много повече отколкото можем да мечтаем. Целият свят ни се възхищава как си подреждаме нещата в спорта, само ние не можем да го оценим. Що се отнася до отбора на Берое, повтарям че амбициите ни в мъжкия елитен волейболен шампионат са за медал, с колкото се може по-благороден оттенък и за още европейски изяви“.