БЕРОЕ СИ ГО ВЪРНА НА „СМЪРФОВЕТЕ“

Беройци оползотвориха паузата във футболното ни първенство заради мачовете на националните отбори повече от успешно. Момчетата на старши треньора Хосе Луис Ачиари победдиха пловдивския Локомотив с 1:0 в контрола играна на стадиона в парк „Лаута“ под тепетата. Така беройци, макар и частично, взеха реванш от черно-белите за загубата, която те им нанесоха за шампионата по-рано под „Аязмото“. Гола на победата за заралии в проверката реализира централният им бранител Лучано Скуадроне в 80-тата минута. Тогава, след изпълнение на ъглов удар, той с хубав удар засече топката в мрежата на домакините, В 40-тата минута, футболист на заралии се отчете и с греда след шут от 35 метра. Малко след това пък негов съотборник също пропусна да се разпише, след като останал сам срещу вратаря на домакините Даниел Амбарцумян, не успя да го преодолее. Берое стартира със следните единадесет: 98 Рубен Рендейро, 2 Ойер Сариеги, 3 Хуан Пабло Саломони, 6 Фелипе Чакартеги (нов), 7 Франциско Сагардия, 8 Секундо Пачаме, 21 Исмаел Ферер (нов), 11 Винисиус Белоти, 14 Викторио Вълков, Мануел Монсело (нов) и 30 Тиаго Сейхас (върнал се от полския ЛКС (Лодз).
На 14 септември битките в родния шампионат по футбол се подновяват. За зелено-белите пък предстои здрав сблъсък срещу „канарчетата“ от Ботев (Пловдив от 20 часа  под   „Аязмото“