БЕРОЕ С КЛАСИКА ПРИ НОВИЯ НАСТАВНИК

Беройци се наложиха с категоричното 3:0 при домакинството си над Спартак (Варна) и записаха най-категоричната си победа от старта на новия шампионат в родната ни Първа лига по футбол. Още през първата част домакините имаха два гола аванс. Резултата откри Енцо Еспиноза. В 27-мата минута, той се възползва от грешка в защитата на гостите, за да открадне топката. Напредна и с точен удар не остави шансове за противниковия страж. В 40-та минута ново пропукване в ариергарда на „соколите“ от морската ни столица бе използвано от старозагорци за бърза комбинация, на върха на която се оказа голмайсторът. Последва центриране в наказателното поле, а там най-съобразителен бе Исмаел Ферер, за да направи аванса на своите по-категоричен. Точка на интригата в срещата постави звездата и основен реализатор на зелено-белите тази есен Сантиаго Годой, който с красив диагонален шут наниза петото си попадение от началото на сезона и оформи разгрома в полза на заралии. Сблъсъкът срещу спартаклии бе дебютен за новия  старши треньор на зелено-белите Хосу Урибе, който налага по-агресивен и по-нападателен стил
  на игра. С новите три точки, активът на командата от стадиона под „Аязмото“ е вече 19 пункта. Това им отрежда 6-то място във временното класиране в елита на най-популярната игра у нас.
 На 25 октомври, от 19 часа, им предстои гостуване на „Герена“ срещу Левски.