МАЛКИТЕ БЕРОЙЦИ НЯМА ДА СЕ ПРЕДАДАТ

Отборът на Берое 2 запази шансовете си за оцеляване след като се наложи с 3:2 над тима на Созопол, в мач от 31 кръг от първенството на Югоизточната Трета лига по футбол, игран на база Берое (бивш стадион Локомотив). Успехът за домакините е тройно по-сладък заради факта, че бе постигнат над конкурент, който през миналото първенство се подвизаваше сред професионалистите, а в състава му и сега се изявяват състезатели с опит в елитната и във втората ни футболни дивизии, както и чужденци. На този фон, срещу тях се противопоставиха подобаващо децата и голобрадите юноши на Берое, водени от наставника Веселин Пенев. Гостите от морския,  град поведоха с 2:0  след зрелищна заключителна част на второто полувреме. Борислав Трендафилов откри за тях с попадение в 53-тата, а само пет минути по-късно Келеши Сукес удвои. Когато всичко изглеждаше безвъзвратно изгубено, младите старозагорци показаха невероятен характер. Деян Иванов върна един гол в 70-тата минута. Само 180 секунди по-късно, резултатът беше изравнен. Тогава се разписа  Даниел Стефанов. Само 120 секунди след това пък зелените триумфираха, защото най-опитният в състава на Созопол- капитанът Диян Молдованов си отбеляза автогол. Успехът изкачи вторият отбор на Берое до 19-та позиция във временното класиране на Югоизточната трета лига, на шест точки от 18-тия Сокол (Марково) и на седем от 17-тия Секирово (Раковски). Последен- 20-ти е тимът на Сливен . За да са сигурни за оцеляването си, младите беройци, трябва да оставят поне три от конкурентите си зад гърба си в крайното класиране..  Налага го фактът, че в зоната  на изпадащите във Втора лига засега са Черноморец (Бургас) и Марица (Пловдив). Ако статуквото се запази и те изпаднат в Югоизточната трета лига, от там към областните групи ще се свлекат три отбора.